Jak zorganizować dobrą kampanię reklamową

W dzisiejszych czasach przebojowość jest niezbędna, aby osiągnąć i zrealizować zamierzony cel. Byłem nowym pracownikiem w pewnej firmie deweloperskiej, kiedy zostałem poproszony o zorganizowanie imprezy o charakterze promującym nowe osiedle domków jednorodzinnych. Wybór pewnych oryginalnych namiotów okazał się doskonałym rozwiązaniem.

Jak sprzedawać domy w nadmuchiwanych balonach?

namioty dmuchaneJako nowy pracownik, chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, nie wiedziałem jednak że tak szybko zostanie mi to umożliwione. Oficjalnie zostałem mianowany na organizatora imprezy, która miała przyciągnąć młode małżeństwa i zachęcić do kupowania naszych nowoczesnych domków. Osiedle nie było jeszcze ukończone, ale projekt obejmował zastosowanie materiałów z najwyższej półki, które należało jakoś zaprezentować. Usiadłem więc z kartką papieru i długopisem i rozrysowałem cały plan działania. Budżet był dość skromny, ale jak później się okazało całkowicie wystarczający. Moje rozwiązanie było dość odważne, wypożyczyłem nowocześnie wyglądające namioty dmuchane, które po rozstawieniu na terenie budowy, wyglądały jak olbrzymie igloo. W jednym namiocie postawiony był smaczny katering oraz stoliki i wygodne fotele, a pozostałe były całkowicie puste, no prawie puste. Jedynym ich wyposażeniem były zielone parawany projekcyjne, oraz gogle z prezentacją wirtualną. Osoba która założyła takie gogle mogła przenieść się w świat wirtualnej prezentacji gotowych już domów.

Prawdę mówiąc nie musiałem nawet umieszczać reklamy tej imprezy, gdyż sam widok dmuchanych wielkich namiotów, przyciągał zainteresowanych. Okazało się, że informacja o prezentacji multimedialnej nowego osiedla rozeszła się drogą pantoflową w błyskawicznym tempie. A namioty tego typu towarzyszyły nam już nie tylko podczas każdej takiej kampanii promocyjnej, ale również na naszych wszystkich wewnętrznych imprezach firmowych.