Jaki fotelik samochodowy wybrać dla dziecka?

Jeśli zamierzamy jechać samochodem wraz z dzieckiem to fotelik samochodowy jest rzeczą niezbędną. Nawet przepisy drogowe o tym mówią. Za jazdę z dzieckiem bez fotelika możemy zapłacić wysoki mandat. Na co jednak zwracać uwagę przy jego zakupie?

Fotelik samochodowy dla dziecka: jaki wybrać?

bezpieczny baby safe yorkFoteliki samochodowe to najczęściej temat wielu dyskusji, ponieważ jedni uważają że powinno się na niego wydać każdą kwotę bo przecież to właśnie od niego zależy bezpieczeństwo dziecka, z kolei inni kupują bo muszą i nie zawsze zastanawiają się czy dany model jest odpowiedni. Jednak to podejście jest niewłaściwe i nie należy go naśladować. Zgodnie z obowiązującym prawem w naszym kraju w foteliku samochodowym muszą być przewożone dzieci, które nie mają 150 cm wzrostu. Ale jak wybrać odpowiedni fotelik dla naszego dziecka? Na wielu stronach internetowych znajdziemy mnóstwo porad na ten temat. Czy są one jednak aż tak istotne przy wyborze? Oczywiście. Każdy fotelik, bez względu na to dla jakiego dziecka jest kupowany powinien być dopasowany do jego wzrostu, wagi oraz wieku. Fotelik musi również pasować do naszego samochodu, dlatego warto sprawdzić mocowanie, czy dobrze leży na kanapie bo wszystko musi być idealnie dopasowane a przede wszystkim stabilne. Jeśli wybrany przez nas model nawet lekko da się przechylić to powinniśmy go wymienić na inny. Bezpieczny baby safe York przechodzi różne testy, które prowadzone są przez różne jednostki sprawdzające ich wytrzymałość.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele fotelików w różnych przedziałach wagowych. Najczęściej rodzaje fotelików podzielone są na grupy: 0+, I, II oraz III. Wybierając fotelik warto także zwrócić uwagę na posiadane przez niego atesty a najważniejszym jest certyfikat bezpieczeństwa.