Jaki powinien być karton?

 

Każdy produkt powinien być odpowiednio zapakowany by udało się przetransportować go w odpowiednich warunkach. Dodatkowo można powiedzieć, że każdy produkt powinien mieć karton dopasowany do swoich potrzeb i wymagań. Zapewni mu to pełne bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę w trakcie pokonywania jakiejś trasy.

Jaki karton wybrać?

karton fasonowyKażdy chciałby, by jego produkty były wystarczająco dobrze i mocno zapakowane przed jakimikolwiek uszkodzeniami mechanicznymi. Trudno jednak ocenić czy tak będzie tylko po patrzeniu na dany karton. Dlatego warto wiedzieć, na co patrzeć. Na początku należy wybrać rodzaj potrzebnego kartonu. Do spakowania rzeczy, które mają więcej drobnych elementów, tak by nie powypadało to, najlepiej wybrań karton szczelny i zamykany, a nie zaklejany, tak jak to ma karton fasonowy. Na drugim miejscu należy sprawdzić grubość ścianek. Jeśli są wystarczająco grube i solidne, to można być spokojnym o małe turbulencje podczas transportu. Dodatkowo warto do środka wsadzić ciężar, jaki będzie znajdować się tam docelowo i przejść się z takim kartonem. Jeśli zaś chodzi o składanie, to najlepiej spróbować zrobić to na miejscu. O tym, jak szybko uda się złożyć karton za trzecim razem, pokaże, jaka jest konstrukcja takiego pudelka. Jeśli karton będzie składał się dość trudno, to nie warto w niego inwestować, gdyż to zabierze dużo czasu osobom znajdującym się na produkcji. Może to niestety wygenerować wiele opóźnień i co za tym idzie, strat w pieniądzach.

Dobranie odpowiedniego kartonu ma ogromną wartość, gdyż nie powinien być tylko odpowiednio duży, ale i wytrzymały oraz wykonany starannie, gdyż w innym razie nie będzie można go szybko złożyć, co opóźni cały proces produkcji. Karton musi być zakupem bardzo przemyślanym, gdyż musi towarzyszyć w całym procesie.