Jakie obrazy do salonu wybierać

Nasz dom to nasz azyl. Większość z nas, szczególnie kobiety, myśli w ten sposób. Ale nie jest to tylko kwestia myślenia. To także sprawa emocji, wspomnień, konkretnych przeżytych w danym miejscu sytuacji. Jednoznacznie jednak każdy z nas chce czuć się w swoim domu swobodnie i bezpiecznie. Aby nasza przestrzeń była nasza, musimy otoczyć się tym, co nam miłe.

Ulubione obrazy do salonu

obraz do salonuZwykle ciepło domowego ogniska nadają pomieszczeniom kobiety. Ich poczucie smaku i estetyki pozwala na urządzenie wnętrza w dobrym guście. Mężczyznom, którzy mieszkają samotnie pomagają znajome albo architekci wnętrz. Czasem zdarza się jednak, że naszym pomieszczeniom czegoś brakuje. Szczególnie często zdarza się to w dużych pomieszczeniach, czyli zwykle w salonie. Często wówczas sprawę rozwiązują obrazy. Nasz obraz do salonu powinien być przede wszystkim pozytywny. Nie wieszajmy ponurych mostów, mrocznych jaskiń czy czarno-białych tulipanów! Postawmy na kolory. Albo dopasujmy je do kolorystyki ścian czy mebli, albo wybierzmy obraz zupełnie kontrastowo. Powieśmy taki, który przedstawia coś, co lubimy. Ukochany model auta, zwierzęta, którymi się fascynujemy czy krajobraz gór nastawi nas pozytywnie za każdym razem, gdy spojrzymy na obraz. Taka ma być też jego funkcja. Ma zdobić pomieszczenie, ale też cieszyć nas samych. Swoją przestrzeń tworzymy, zapełniając ją swoją osobowością, którą możemy wyrazić w przedmiotach. Różnorodność obrazów pozwala dobrać coś dla najbardziej wymagającego nabywcy.

Obraz może doskonale przyozdobić pomieszczenie. Zwykle znajduje się w jego centralnym punkcie, więc wybierzmy coś, co lubimy, co nastraja nas pozytywnie, wywołuje uśmiech. Nasze otoczenie powinno składać się z przyjemnych dla nas przedmiotów. One wszystkie tworzą nasz dom.