Jakie szelki wybrać dla psa?

Obowiązkiem każdego właściciela psa, oczywiście jednym z wielu jest codzienne wyprowadzanie na spacer. Każdy czworonóg potrzebuje ruchu i wspólnej zabawy, niezależnie czy mieszka w domu, bloku czy w budzie na podwórku. Aby jednak regularne spacery były wygodne oraz przyjemne zarówno dla psa, jak i dla nas warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym stacjonarnym oraz online.

Zalety szelek dla psa

szelki guardOprócz standardowej obroży oraz smyczy coraz częściej popularne stały się szelki, które mają w sobie sporo zalet. Jak doprać odpowiedni model dla psa? Pośród wielu opcji najczęściej wybierana przez właścicieli psów to szelki guard. Do zalet szelek tego właśnie typu można zaliczyć fakt, że nie blokują przednich kończyn w czasie ruchu oraz prawidłowo rozkładają masę ciała psa, dlatego po odpowiednim dopasowaniu trudno z nich wyjść, więc zapewniają bezpieczeństwo. Ważną zaletą jest również uniwersalność szelek, idealnie sprawdzą się podczas codziennych spacerów w różnym terenie, a także podczas aktywności m.in.: jazda na rowerze czy bieganie z psem. Będą także pomocne podczas jazdy samochodem. Szelki składają się z dwóch pętli, z których jedna otacza szyję, a druga otacza klatkę piersiową oraz dwóch pasków, które kaczą he ze sobą. Kupując szelki u sprawdzonych producentów mamy gwarancję, że produkt wykonany jest z dobrej jakości materiału w postaci wytrzymałej, zarazem miękkiej taśmy. Szelki zazwyczaj mają bardzo szeroką regulację, dzięki której możemy dopasować je wygodnie do każdej rasy psa.

Bez wątpienia wybór szelek jest znacznie wygodniejszą opcją dla naszego pupila. Co ciekawe na rynku znajdziemy szelki typu „guard” w dowolnej kolorystyce oraz ciekawych wzorach, które oprócz funkcjonalności będą również świetną ozdobą pieska. Najważniejsze, aby zawsze pamiętać o bezpieczeństwie naszego pupila i jego głównych potrzebach. Pies zadowolony to pies szczęśliwy.