Książki Ojca Pelanowskiego dla młodzieży

 

Dobrą lekturą dla młodzieży mogą być również książki religijne. Dzisiaj mało kto zadaje sobie trudu, żeby zajrzeć do mniej popularnych, ale bardzo wartościowych książek religijnych. Tym czasem pewne jest jedno. Na pewno nie uczą one dobrych rzeczy i mają one bardzo pozytywny przekaz. Rodzice mogą dzisiaj zadbać o rozwój duchowy swoich pociech.

Doskonałą lekturą może być książka Ojca Pelanowskiego

książki pelanowskiNa długie wieczory warto zaopatrzyć się w naprawdę dobrą książkę. I nie muszą to być kryminały czy książki sensacyjne albo inne romansidła. Tym bardziej jeśli chodzi o to co czyta współczesna młodzież. A przykładem dla młodzieży i punktem odniesienia są najczęściej rodzice, chociaż część może sobie z tego nie zdawać w ogóle sprawy. W każdym razie warto sięgnąć po ambitniejszą lekturę. Taką niewątpliwie są książki Pelanowski, które w doskonały sposób pokazują drogę, jaką można się kierować w życiu. Ojciec Augustyn Pelanowski to duchowny, którego teksty potrafią zadziwić, ale przede wszystkim potrafią zmotywować do życia w tym dzisiejszym jakże trudnym świecie. To doskonała lektura na długie wieczory przede wszystkim dla młodzieży, ale również dla dorosłych. Jeśli jakiś rodzic sięgnie po taką lekturę to na pewno za jego przykładem sięgnie po nią również rodzic. A najlepszym pomysłem na długie wieczory jest wspólne czytanie dzieci z rodzicami. Spędzanie w ten sposób czasu wolnego może przynieść jedynie pozytywne skutki chociażby we wzajemnych relacjach.

Żadnemu dorosłemu ani młodemu nie zaszkodzi lektura dobrej książki religijnej czy katolickiej. A książki Pelanowskiego to jeszcze zupełnie coś innego. To książki, które pokazują sposób na życie zgodny z całym szeregiem pozytywnych wartości. Dlatego warto kupić taką książkę chociażby po to, żeby móc po nią sięgnąć w chwilach słabości.