Ładowarka teleskopowa w rolnictwie

 

Obecnie w rolnictwie mało rzeczy robi się ręcznie, wszystkie czynności szybciej i lepiej mogą wykonać za nas maszyny. Dzięki temu można więcej odpoczywać i w tym samym czasie obsiać większe pole. Maszyny to oszczędność czasu, pieniędzy, a przede wszystkim doskonała inwestycja na przyszłość.

Ładowarka firmy Merlo

ładowarka teleskopowa merloNie inaczej jest z ładowarkami. Przenoszenie dużych, ciężkich, niewymiarowych rzeczy jest skomplikowane i wymagało pracy wielu osób. Taka bela słomy waży bardzo dużo. Samodzielnie nie da się jej ruszyć, nie wspominając o przeniesieniu jej z pola do obory. Dlatego też konkretna ładowarka teleskopowa merlo to dobry zakup. Taka ładowarka jest wręcz stworzona do balotów. Ma ona niewielkie rozmiary, dzięki czemu łatwo można nią manewrować. Spokojnie można nią wjechać do stodoły i układać jeden balot na drugim. Także łyżka teleskopowa ma optymalny kształt i długość, która ułatwia nabieranie balotów. Są oczywiście różne ładowarki. Niektóre mają teleskopowe łyżki do nabierania sypkich rzeczy, takich jak ziemia, piasek, czy torf. Przydaje się do wtedy, kiedy na przykład ktoś przywiezie nam tony nawozu i zwali je w jednym miejscu, a my chcemy to przenieść w inne miejsce czy załadować na inną maszynę. Patrząc na parametry ładowarki powinno się zwracać uwagę na jej udźwig, sterowność,jak również na długość łyżki teleskopowej. Zbyt mały udźwig sprawi, że ładowarka nie sprawdzi się przy każdym towarze. Za krótką łyżką nie sięgniemy to wyższych partii stogu balotów.

Ładowarki teleskopowe różnego typu są bardzo potrzebnymi maszynami w rolnictwie. Ładowanie towarów mniej lub bardziej sypkich wymaga specjalistycznego sprzętu, na którym nie warto oszczędzać. Firma Merlo jak i inne zawsze starają się zadowolić swoich klientów pod kątem jakości oferowanego sprzętu.