Markowe urządzenia do obróbki drewna

Każdy profesjonalny warsztat stolarski powinien być wyposażony w szereg urządzeń oraz narzędzi i elektronarzędzi. Praca fachowca nie może obyć się bez wiertarko-wkrętarki, szlifierki kątowe oraz pilarki. Jeśli profil działalności obejmuje tworzenie mebli artystycznych, stolarz powinien zaopatrzyć się w maszynę do robienie żłobień w drewnie.

Nowoczesność i niezawodność frezarek od marki Festool

frezarki festoolUrządzeniem, które nadaje się do tego najlepiej jest popularna wśród stolarzy frezarka. Firmą zajmującą się od lat produkcją tych maszyn jest przedsiębiorstwo Festool. Solidna niemiecka marka jest producentem narzędzi oraz urządzeń budowlanych i do obróbki drewna i metali. Jednym z ich najbardziej znanych produktów są różnorodne frezarki do obróbki drewna. W zależności od zastosowania frezarki festool dzielą się na urządzenia górnowrzecionowe, których głównym zadaniem jest wycinanie otworów oraz rzędów w meblach, a także płytach kartonowo gipsowych. Innym rodzajem urządzenia tej marki jest frezarka do zaokrąglania krawędzi w drewnie oraz niewielka, poręczna frezarka modułowa, która świetnie sprawdzi się także do obróbki akrylu i płyt PCV. Frezarki mogą również służyć do pracy z metalem oraz aluminium. Takie modele także stanowią ofertę firmy Festool. Każde z tych narzędzi posiada innowacyjny układ elektroniczny, zapewniający optymalną prędkość obrotową, a także kontrolę temperatury, która zapobiega przegrzaniu.

Frezarki niemieckiej marki Festool cechują nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz prosta obsługa urządzeń. Sprzęt ten jest dostępny tylko w najlepszych sklepach internetowych z urządzeniami i elektronarzędziami dla budownictwa drewnianego oraz warsztatów stolarskich. Producent proponuje różne akcesoria dostępne dla każdego modelu frezarki.