Męski rower Kross

Coraz więcej ludzi prowadzi aktywny tryb życia i dba o swoje zdrowie na co dzień. Właściwie zbilansowana dieta i umiarkowany, systematyczny ruch, to klucz do długowieczność. Osoby mieszkające w mieście do pracy mogą dojeżdżać na rowerze i tym samym każdego dnia dbać o swoją formę. 

Charakterystyka męskich rowerów Kross

męskie rowery krossMężczyźni równie często jak kobiety jeżdżą na rowerach, bo to tani i zdrowy środek transportu. Ominiemy nim wszystkie korki, zaparkujemy w każdym miejscu i schowamy w domu. Męskie rowery Kross różnią się nieco od damskich przede wszystkim wielkością ramy i kół. Męska rama jest o milimetr grubsza i dostępna w rozmiarach od M do XL ponieważ panowie są najczęściej więksi i masywniejsi od kobiet i muszą mieć bardziej wytrzymałą ramę w rowerze. Większe koła dają możliwość szybszej jazdy, ale też więcej ważą. Wszystkie rowery Kross posiadają hamulce tarczowe montowane na przednim i tylnym kole i są wykonane z odpornego tworzywa i stali. Do każdego roweru można dokupić dodatkowe wyposażenie w postaci bagażnika, uchwytu na bidon, czy podręczną pompkę, koszyka zakładanego na kierownicę, albo specjalnej kieszonki zaczepianej na rzep, którą mocuje się na ramie roweru. Producent rowerów Kross, daje nam do wyboru aż cztery rodzaje siodełek, podłużne wąskie, szerokie trójkątne, miękkie i twarde. Wybór właściwego należy dostosować do naszej wagi i anatomii naszego ciała. Męski rower w wersji podstawowej dostępnej w sklepach, powinien ważyć od dziesięciu do piętnastu kilogramów. 

Męskie modele są najczęściej malowane na kolor czarny i niebieski, ponieważ jasne i odblaskowe są zarezerwowane dla damskich rowerów. Największy wybór rowerów Kross znajdziemy w sklepach rowerowych w sezonie letnim, ponieważ wtedy są wprowadzane nowe kolekcje na rynek, które rozchodzą się w błyskawicznym tempie.