Międzynarodowy, weselny zawrót głowy

Przy organizacji wesele podejmujemy mnóstwo decyzji: poczynając od miejsca, na dekoracjach kończąc. W tym czasie może pojawić się wiele wątpliwości i przeszkód. Poziom trudności wzrasta, kiedy chodzi o międzynarodowe wesele. Jak połączyć różne kultury, odmienne religie, rozbieżne tradycje i inne języki? Jest to duże wyzwanie organizacyjne, ale dzięki dobrej organizacji, wszystko się uda.

Międzynarodowe komplikacje weselne

wesele międzynarodoweSprawy formalne przy zawieraniu małżeństw o różnych kulturach i religiach, różnią się od typowych ślubów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jest to zazwyczaj większa ilość dokumentów. Nie na formalnościach chcę się skupiać w tym wpisie. Wesele międzynarodowe to wyzwanie. Jak zorganizować imprezę, która zintegruje mówiących różnymi językami biesiadników? Jak połączyć dwie odmienne tradycje, żeby jedna nie przyćmiła drugiej? Jak to zrobić, żeby różne kultury ze sobą współgrały, a nie stworzyły przepaść między nimi? Jak możemy sobie pomóc w takiej sytuacji? Chcę Wam podać jeden z najlepszych sposobów, jaki odkryłam: wedding planner. Jeśli chcemy zlecić komuś kompleksową organizację wesela międzynarodowego (lub jego części), warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z wykwalifikowanym konsultantem ślubnym. Jego pomoc będzie niezastąpiona i na pewno zaoszczędzi nam dużo czasu i nerwów. Możemy oczywiście liczyć na innych profesjonalistów, na przykład: wielojęzycznych wodzirejów i dj-ów. Możliwości mamy wiele. Uważam, że warto zaufać profesjonalistom i współpracować z nimi w zakresie organizacji tego wspaniałego dnia.

Wesele międzynarodowe to wyzwanie, ale i świetna okazja do zbliżenia dwóch kultur, do pokazania, jakie piękne i różnorodne tradycje się z nich wywodzą. Stwórzmy wszystkim gościom możliwość poznania innych zwyczajów, charakterystycznych elementów dziedzictwa kulturowego. Dla wszystkich będzie to niezapomniane przeżycie.