Modne spodnie dla mężczyzn – przegląd

W sezonie wiosna-lato 2020 postawiono przede wszystkim na wygodę. Do łask powróciły luźniejsze modele spodni, dopasowane dżinsy zeszły na dalszy plan. W sklepach pojawiło się mnóstwo męskich bojówek, joggerów i chinosów.  Mężczyźni mają zatem w czym wybierać. Jeśli chodzi o materiały to króluje bawełna, ale niezmiennie modny jest oczywiście ponadczasowy dżins.

Joggery najmodniejszym modelem spodni

spodnie męskie joggeryOkazuje się, że najbardziej modnym fasonem spodni są joggery. Czym się one charakteryzują? Można by powiedzieć, że to coś pomiędzy bojówkami i chinosami, złoty środek. Chinosy bowiem są najbardziej eleganckim i klasycznym modelem spośród tej trójki. Charakteryzują się prostymi, ale nie dopasowanymi nogawkami. Najczęściej uszyte są z przewiewnej bawełny, rzadziej z dżinsu, a jeśli już to w klasycznych, gładkich kolorach, bez żadnych przetarć, czy dziur. Bojówki z kolei to zdecydowanie bardziej sportowy model, choć nie są przeznaczone do uprawiania sportów jak spodnie dresowe. Są nieodzownym elementem codziennych stylizacji w przypadku mężczyzn, którzy lubią taki luźny, sportowy styl. Takie spodnie jednak nie sprawdzą się w każdym miejscu pracy. Spodnie męskie joggery to tak jakby pójście na kompromis. Są bardziej „wyjściowe” niż bojówki, przy zachowaniu pełnej wygody. Jak pokazują badania przeprowadzone przez największe magazyny mody oraz sklepy sieciowe jest to najchętniej wybierany przez mężczyzn model spodni.

Charakterystyczną cechą tego fasonu są nogawki zwężane ku dołowi w odróżnieniu bojówek z szerokimi nogawkami na całej długości (które najczęściej mają sznureczek na dole do zwężenia nogawki przy kostce). Szyje się je także z bawełny, jednak najpopularniejsze są te dżinsowe, czyli odwrotnie niż ma to miejsce w przypadku chinosów.