Napęd automatyczny do bramy

Bramy zastosowane przy wjazdach na tereny prywatne, parkingi oraz dziedzińce, pełnią określone aspekty funkcjonalności. Głównym celem zastosowania bramy, jest zabezpieczenie terenu przed wtargnięciem osób niepowołanych. Po otwarciu bramy, możliwy jest wjazd samochodem, lecz jeśli brama jest odpowiednio zamknięta, pełni funkcje zabezpieczające.

Nowoczesna automatyka do bram wjazdowych

niezawodna automatyka do bram dwuskrzydłowychDlatego właśnie użytkownicy upoważnieni do wjazdu przez bramę, posiadają odpowiedni klucz, którym mogą otworzyć bramę, a także umożliwić tym samym przejazd samochodem na teren prywatny, działkę, dziedziniec lub parking. Coraz częściej w bramach dwuskrzydłowych, stosowane są specjalne napędy, które nie wymagają zabezpieczania bramy kluczem ani kłódką. Napędy mechaniczne, stosowane są w celu ułatwienia korzystania z bramy, a do jej otwarcia potrzebny jest wyłącznie zaprogramowany pilot z przyciskiem, którym użytkownik bramy wysyła sygnał radiowy do uruchomienia mechanicznej siły napędowej, która samoczynnie otwiera bramę. Niezawodna automatyka do bram dwuskrzydłowych, znajduje zastosowanie zarówno w bramach przemysłowych, przez które każdego dnia przejeżdżają setki samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, lecz także w bramach wjazdowych na tereny prywatne. Główną zaletą zastosowania napędu w bramie, jest znacznie lepsza ochrona antywłamaniowa, gdyż siłowniki napędu uniemożliwiają jej manualne otwarcie.

Warto także zwrócić uwagę na komfort użytkowania bramy wyposażonej w napęd, szczególnie możliwość otwierania oraz zamykania jej, praktycznie nie wychodząc z pojazdu. Chcąc zapewnić sobie komfort codziennego i wielokrotnego korzystania z bramy, warto zapoznać się z możliwością zastosowania napędu w bramie, z której na co dzień korzystamy.