Ofiarom wypadków przysługuje odszkodowanie z oc sprawcy

 

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, gdy już trochę uporają się ze swoim stanem zdrowia zaczynają się zastanawiać, czy za skutki wypadku, któremu ulegli nie należy im się jakieś odszkodowanie? Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi tak. Musimy tylko zebrać całą dokumentację z wypadki i procesu leczenia.

Ubezpieczyciele wypłacają nam odszkodowania za skutki wypadków

odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy wypadkuWypadki samochodowe i kolizje drogowe to często bardzo traumatyczne zdarzenia, które w wielu przypadkach niosą za sobą negatywne konsekwencje. Warto więc wiedzieć, że w takich przypadkach przysługuje nam odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcy wypadku, z którego mamy prawo skorzystać. Wskutek wypadku komunikacyjnego bardzo często dochodzi u nas do poważnych urazów, złamań, wstrząśnienia mózgu. Doznajemy też rozstroju zdrowia psychicznego. Unikamy jazdy samochodem w „godzinach szczytu”, mamy kłopoty z zasypianiem, gdyż ciągle myślimy o tym, co nas spotkało. Świadczenie takie jak odszkodowanie z oc sprawcy wypadku ma zapewnić nam powrót do zdrowia, jakim cieszyliśmy się przed wypadkiem, a wypłacane kwoty zmniejszyć uczucie bycia poszkodowanym. Zdarzenie komunikacyjne i doznany uraz musimy złożyć do ubezpieczyciela sprawcy wypadku, do którego dołączyć musimy historię choroby i rachunki za leki oraz rehabilitację. Często jako ofiary poważnych wypadków nie mamy głowy do zebrania dokumentacji i zadbania o nasze interesy. Wówczas swoją pomoc świadczą kancelarie odszkodowawcze, które prowadzą za nas proces likwidacji szkody i wiedzą, że firmy ubezpieczeniowe drastycznie zaniżają stawki odszkodowania z oc sprawcy za uszczerbek na zdrowiu i wysokość innych należnych nam świadczeń, jak zwrot kosztów leczenia i utraconych dochodów w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim.

Bez względu na stopień uszkodzenia ciała i czas trwania rozstroju zdrowia każdy poszkodowany ma prawo do dochodzenia odszkodowania z oc sprawcy kolizji. Musimy tylko zebrać odpowiednią dokumentację medyczną, którą przedkładamy ubezpieczycielowi lub korzystamy z ofert kancelarii odszkodowawczych.