Oryginalne pomieszczenia dzięki tynkom strukturalnym

Po wizycie na międzynarodowych targach, doszedłem do wniosku, że trudno jest czasem wyjść poza ramy przyjętych standardów i stworzyć coś nietypowego i oryginalnego. Na targach poznałem techniki, które mogłyby pomóc wyjść poza takie schematy, a były związane z używaniem nowoczesnych tynków strukturalnych, które pozwalają na tworzenie niezwykłych wręcz bajkowych powierzchni.

Polskie tynki zdobywają międzynarodowe rynki

tynki LuxmalDo tej pory byłem przekonany, że wystarczające dla uzyskania dobrego efektu, są białe gładkie ściany, ewentualnie lekki baranek. Natomiast najważniejszą funkcję dekoracyjną pełni wyposażenie pomieszczenia, meble, oświetlenie, oraz wszelkie inne dodatki upiększające. Na targach poznałem techniki związane z tynkiem polimerowo – wapiennym, który umożliwiał unikalne pokrycie ścian, imitując na przykład surowy beton, trawertyn lub marmur. Były to tynki Luxmal, które postanowiłem wykorzystać we własnym mieszkaniu i całkowicie zmienić jego wygląd. Firma nie tylko oferuje innowacyjne produkty, ale również dba o prawidłowe ich zastosowanie, poprzez różnego rodzaju filmy instruktażowe, a nawet indywidualną pomoc. Zamierzałem całkowicie wyjść poza moje wcześniejsze schematy i stworzyć niepowtarzalne ściany i sufity. Projekt, w części kuchennej oraz salonu obejmował wykonanie ścian, które miały imitować surowy beton, ściany w łazience miały wyglądać jak egipski trawertyn, natomiast ściany w pozostałych pomieszczeniach imitowały marmur oraz granit. Było to dość odważne przedsięwzięcie, ale po zakończeniu wszystkich prac i podłączeniu nowego oświetlenia, efekt był zniewalający. Mieszkanie zamieniło się w coś co można określić jednym słowem – bajka.

Nie znaczy to, że ściany były przesycone nadmiernym kolorem, ale dzięki swojej wyjątkowej strukturze i dodatkowemu oświetleniu, delikatnie zmieniały swoją barwę. Podsumowując, tynki tego typu nie tylko dają nam nieograniczone możliwości dekoracyjne, ale przede wszystkim są niezwykle praktyczne i trwałe, w każdym rodzaju pomieszczenia, zarówno bardzo wilgotnym jak i mocno nasłonecznionym.