Popularny odkurzacz przemysłowy

Domowe porządki nie mogą się obejść bez odkurzacza, gdyż znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę. Urządzenia do domowego użytku są najczęściej niewielkich rozmiarów i nie posiadają zbyt wiele funkcji, bo są one po prostu zbyteczne.

Wyposażenie odkurzacza przemysłowego  

odkurzacz przemysłowyDo sprzątania domu, wystarczy nam urządzenie o mocy około tysiąca watów, z wymiennymi workami, i kilkumetrowym kablem zasilającym. Kiedy musimy wysprzątać warsztat, lub siedzibę firmy, która zajmuje kilkadziesiąt, lub kilkaset metrów kwadratowych powierzchni, to potrzebny nam będzie odkurzacz przemysłowy. Jest on dużo bardziej wydajny i ma większą moc, dzięki czemu sprzątanie zajmuje mniej czasu i jest efektywne, bo nie musimy tego robić dwa razy. Modele przemysłowe są dostosowane do odkurzania na sucho i mokro, dlatego mają szerokie zastosowanie. Są idealne do odkurzania i odpylania, prania dywanów i wciągania rozlanych płynów. Aby jego zastosowanie było komfortowe, to posiada długi kabel zasilający, mierzący nawet dziesięć metrów, kilka końcówek ułatwiających sprzątanie, takich jak szeroka do gładkich powierzchni, czy ssawkę szczelinową. Wystarczy włączyć jeden przycisk, aby z odkurzania na sucho, można było sprzątać na mokro. Odkurzacze przemysłowe są bezworkowe i posiadają jeden, duży pojemnik plastikowy, w którym zbierają się wszystkie zanieczyszczenia, oraz mały na mokre odpady. Na wyposażeniu jest tez gruby, elastyczny wąż i rura teleskopowa umożliwiająca dostanie się w każde miejsce na podłodze i suficie. 

Przemysłowy sprzęt jest polecany do zadań specjalnych, bez problemu poradzi sobie z brudem, kurzem i pyłem w warsztacie samochodowych, czy stolarskim. Dodatkowo w jedynym odkurzaczu mamy dwie funkcje sprzątanie, które normalnie są oddzielne w dwóch modelach.