Pozbywanie się wykwitu wapiennego z kostki brukowej

Nie tak dawno wykończyliśmy nasz dom. Trochę to trwało, bo zabieraliśmy się za wszystko na raty, zbierając pieniądze na kolejne etapy. Mówiąc o budowie domu mam na myśli nie tylko główny budynek i wnętrze, ale także alejkę prowadzącą od bramy, czy też ogródek. Kiedy myślałam, że wszystko wygląda idealnie, tak jak tego chciałam, to znalazłam coś, co mnie zaniepokoiło.

Kostka brukowa z wykwitem wapiennym

wykwit wapienny na kostce brukowejŚcieżka, która prowadziła do naszych drzwi wejściowych była wyłożona kostką brukową, bo mi się to najbardziej podobało. Wszystko było przez jakiś czas w porządku, to momentu aż pojawił się wykwit wapienny na kostce brukowej. Początkowo nawet nie wiedziałam, że tak to się nazywa. Po prostu zauważyłam biały dziwny nalot na kostce, który niszczył całą aranżację, o którą się tak starałam. Mój mąż nie wiedział, co z tym zrobić, więc ja musiałam się za to zabrać. Poczytałam trochę na ten temat i teoretycznie to powinno samo zniknąć po jakimś czasie. Ale ja nie chciałam czekać. Znalazłam firmę, która zajmowała się usuwaniem takiego wykwitu za pomocą odpowiednich środków chemicznych. Zapewnili mnie, że to nie jest duży problem i wystarczy odpowiednio zająć się taką kostką przy użyciu specjalistycznych substancji. Innymi słowy, obiecali mi, że pozbędą się tego wykwitu i nie będę musiała się już nim martwić i nie będzie on zaburzał mi całego wyglądu naszego terenu.

Bardzo się cieszę, że się za to zabrałam, bo udało mi się znaleźć fenomenalnych fachowców. Bardzo szybko przyjechali do nasz i zajęli się kostka brukową. Potraktowali ją odpowiednimi specyfikami i w bardzo krótkim czasie kostka odzyskała swój poprzedni wygląd. Biały nalot już nie stanowił problemu, ale gdyby znowu taki problem się pojawił, to wiem już do kogo się odzywać.