Praktyczny bidon ze słomką

Większość z nas bidon kojarzy z kolarzami lub osobami jeżdżącymi na rowerach, ponieważ idealnie pasuje do uchwytu zamontowanego na jego ramie. Może mieć ustnik lub rurkę albo klasyczny otwór. Jednak spotkamy także bidony dla dzieci.

Kiedy kupić dziecku bidon ze słomką?

bidon ze słomką b boxDzieci do około szóstego miesiąca życia mogą pić tylko z piersi mamy lub z butelki ze smoczkiem. Później można zacząć stosować przeróżne bidony czy kubki, gdyż wtedy dziecko będzie potrafiło go stabilnie trzymać w rączkach. Najlepiej jest zacząć jako pierwszą naukę picia z bidonu, ponieważ to jest nieco prostsze niż kubek niekapek. Na rynku znajdziemy bidon ze słomką B box, który wyposażony jest w innowacyjny system obciążenia rurki kulką grawitacyjną. Dzięki temu, koniec słomki zawsze znajduje się tu gdzie napój, nawet kiedy jest go niewiele w butelce, a maluch przechyli ją do góry nogami. W klasycznym bidonie jest to niemożliwe, ponieważ rurka jest sztywna i styka się z dnem. Nauka picia ze słomki nie jest trudna i zazwyczaj dzieci szybko załapują o co chodzi w tej technice. Bidony marki B box są w całości wykonane z lekkiego tworzywa, które jest wolne od szkodliwych BPA, ftalanów i PVC. Można go rozłożyć na czynniki pierwsze i bez kłopotu umyć w zmywarce lub ręcznie. Jest bardzo wytrzymały i szczelny, przez co można go zabrać na spacer czy w podróż. Ponadto bidon posiada wymienne uszczelki i słomkę, dzięki czemu będzie on towarzyszył maluchowi na znacznie dłużej. Pierwszy bidon można dać dziecku, kiedy skończy sześć miesięcy.

Większość maluchów lubi pić z bidonu swoje ulubione napoje, ponieważ mogą to robić samodzielnie. Dzięki praktycznym uchwytom po obu stronach pojemnika,  maluch może go stabilnie trzymać w rączkach, a dzięki systemowi uszczelnienia, nie uroni ani kropli w trakcie picia.