Regularna wymiana oleju mostu napędowego

Wszystkie nowe modele samochodów stają się coraz szybsze wraz ze wzrostem mocy samochodów rosną wymagania stawiane przez konsumentów aby pojazdy były coraz bardziej niezawodne. Na wszystkie części mechaniczne wytwarzane są coraz większe siły oraz obciążenia. Co niesie za sobą wzrost znaczenia jakości olejów samochodowych. W przypadku niektórych samochodów dużą rolę odgrywa olej do mostu napędowego

Kiedy wymienić olej w moście napędowym?

olej do mostu napędowegoDziś w sklepach motoryzacyjnych można kupić różnego rodzaju produkty od najróżniejszych producentów. To jaki olej do mostu napędowego jest idealny do naszego samochodu jest dokładnie napisane w instrukcji obsługi pojazdu. Opisane są w niej wszystkie niezbędne informacje takie jak parametry aż dane idealnego oleju. Każdy dobry mechanik poleca stosowanie olejów tylko sprawdzonych producentów posiadających zaufanie klientów. Zaleca się również stosowanie olejów syntetycznych. Stosowanie oleju o lepkości która będzie idealna dla naszego samochodu zauważalnie poprawi poziom pracy mostu napędowego co jednoznacznie przełoży się na komfort jazdy. Stałe kontrolne wymiany oleju muszą odbywać się w pojazdach, które posiadają napęd na tylną oś oraz napęd na wszystkie cztery koła, dzięki takim wymianom most napędowy będzie właściwie eksploatowany podczas normalnej codziennej jazdy po mieście. Olej przystosowany do mostów napędowych zużywa się stosunkowo szybko dzięki działaniu i nagromadzaniu się opiłków metalu, które powstają w wyniku podczas pracy łożysk. Olej w którym są takie dodatki traci swoje właściwości. Natomiast jeśli olej nie będzie wymieniany mogą powstawać luzy w układzie mostu napędowego. 

Jeśli chcemy aby most napędowy zamontowany w naszym samochodzie funkcjonował bez awaryjnie należy do regularnie wymieniać. Jeśli nie mamy pewności jaki olej kupić najlepiej skonsultować to z mechanikiem który zajmuje się naszym samochodem. Niewymienianie oleju może spowodować poważną usterkę układu mostu napędowego.