Rodzaje profili ledowych

Wykańczając nowo postawiony dom, remontując go lub jakikolwiek inny budynek mieszkalny czy użytkowy zawsze musimy przejść przez etap wykończenia i podjęcia decyzji, w jakim stylu ma być jego wnętrze. Kiedyś na rynku polskim nie było tak dużego asortymentu budowlanego i wybór był ograniczony. Dziś jest zupełnie inaczej.

Ile kosztuje metr profilu aluminiowego led?

profile aluminiowe ledChcemy podświetlenie ledowe? Nie ma problemu. Możemy je zamontować, bo cena ledów stała się przystępna. Chcemy mieć podświetlone schody? Żadna trudność – wystarczy umieścić ledy w profilach. Podświetlenie na zewnątrz domu wymaga profili aluminiowych, dobrej jakości. Z kolei podświetlona łazienka wymaga profili wodoszczelnych, by wilgoć nie dostała się do taśmy led. Ale jak najbardziej możemy, dzięki profilom podświetlić prawie wszystko. Profile aluminiowe różnią się oczywiście od plastikowych jakością i dzięki temu mają o wiele większy zakres zastosowań, zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Dzięki profilom taśmę możemy również zamontować w meblach. Bez tego dodatku byłyby widoczne pojedyncze diody oraz mało atrakcyjny pasek. W profilach umieszczone są szybki: mleczne lub przezroczyste, które również mają wpływ na wychodzące światło. Ile kosztują profile aluminiowe led? Są w różnych cenach, w zależności od producenta, kształtu i rozmiaru. Profile mogą być nawierzchniowe lub wpuszczane, w różnych głębokościach. Narożnikowe również będą miały inną cenę za metr bieżący.

Nie są jednak drogie. Średnio możemy wydać około kilkunastu złotych za metr. Pamiętajmy, że najczęściej do wyboru mamy jedno lub dwumetrowe listwy, ale trzeba na to zwrócić uwagę przy składaniu zamówienia. Szczególnie, jeśli robimy zakupy w sklepie internetowym. Profile najczęściej i tak wybierają nam projektanci.