Soki z ekologicznych składników

Już od wielu lat na rynku znajdziemy tradycyjne warzywa i owoce oraz ekologiczne. Do produkcji tych pierwszych mogą być wykorzystywane sztuczne nawozy, natomiast do ekologicznych tylko naturalne. Za wyższą jakością idzie także wyższa cena.

Z czego można zrobić ekologiczny sok?

soki ekologiczneWszystkie produkty, które szczycą się ekologicznym pochodzeniem, muszą posiadać odpowiedni certyfikat, który to potwierdza. Jeżeli nie byłby on umieszczony w widocznym miejscu, to przeważnie cena jest nam w stanie zasugerować, który produkt jest ekologiczny. Na rynku dostaniemy mnóstwo produktów z takim oznaczeniem, a między innymi są to soki ekologiczne. Ich ekologiczność odnosi się do surowców z jakich zostały wykonane, ale już nie zawsze co do dodatków. W takich sokach można znaleźć cukier czy określone substancje słodzące, zatem nie zawsze te kupione będą najzdrowsze. Jeżeli kupimy ekologiczne owoce, to sami będziemy mogli zrobić sobie ekologiczny domowy sok bez zbędnych dodatków. Może to być sok jabłkowy, pomarańczowy, marchwiowy lub mieszany. Bardzo dobrze smakują soki warzywno – owocowe, które świetnie zastępują pięć porcji warzyw i owoców, które należy spożywać każdego dnia. Wystarczy mieć w domu sokowirówkę lub wyciskarkę wolnoobrotową, które całą pracę wykonają za nas. Wystarczy umyć i wrzucić do środka dowolne składniki, z których zrobimy ekologiczny sok. Może on służyć jako przekąska w ciągu dnia lub drugie śniadanie. Robiąc taki sok samodzielnie, jesteśmy w stanie na nim sporo oszczędzić.

Litr soku ekologicznego może kosztować od pięciu do nawet dziesięciu złotych, a robiąc go w domu wydamy na niego o połowę mniej, a ponadto będziemy mieli pewność co do jego składu. Z pewnością będzie on świetnym uzupełnieniem diety w porcję witamin i minerałów.