Sztuczna skóra – opis i zastosowanie

Skóra to bardzo szlachetny i drogi materiał. Na pewno dobrze wygląda, jest trwały, posiada niepowtarzalną strukturę. Wykonane z niego produkty mają wysokie ceny, adekwatne do jakości. Jednak nie zawsze wybór skóry jest dobrym rozwiązaniem. Powody tego mogą być różne.

Sztuczna skóra zamiast naturalnej

sztuczna skóra producentPrzede wszystkim jest coraz większa rzesza osób, które nie chcą nosić naturalnej skóry czy futer ze względów etycznych. Często są wegetarianami lub weganinami, lub po prostu los zwierząt nie jest im obojętny. Cena naturalnej skóry również nie zachęca, więc nie jest to opcja dla osób o mniej zasobnym portfelu. Dlatego też sztuczna skóra producent to doskonałe rozwiązanie. Sztuczna skóra, inaczej zwana skajem, to tkanina poliestrowa. Wyglądem przypomina do złudzenia wersję naturalną, dostępne są różne rodzaje, imitujące zamsz, nappy, czy owczą skórę. Nie strzępi się, jest trwała, elastyczna, z pewnością jedynie eksperci zauważą, że jest to skaj, a nie tkanina naturalna pochodzenia zwierzęcego. Skaj może być stosowany do produkcji odzieży, głównie kurtek, w kaletnictwie (paski, torebki, saszetki), przy wykonywaniu tapicerki meblowej oraz samochodowej. Na rynku najczęściej spotykany jest skaj naturalny, do wyboru jest także perforowany, skaj tłoczony, skaj zwykły, a nawet skaj wegański. Producent tkanin stara się zawsze, by skaj jak najbardziej przypominał wyglądem i fakturą naturalną skórę, by był wysokiej jakości i dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, co ułatwia jego dobranie do potrzeb.

Sztuczna skóra to zdecydowanie bardzo korzystna opcja dla osób, które cenią sobie estetykę skórzanych rzeczy, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą korzystać z wyrobów z naturalnej wersji. Zawsze warto pamiętać, że mamy alternatywę podczas zakupów.