Urządzamy łazienkę naszych marzeń – armatura

Łazienka to pomieszczenie w naszym domu gdzie chcemy czuć się zrelaksowani i odprężeni. W związku z tym zależy nam na tym, żeby była ona zarówno estetyczna jak i funkcjonalna. Żeby nasza łazienka zyskała walory estetyczne najczęściej kupujemy akcesoria, które tworzą jej niepowtarzalny klimat.

Armatura do naszej łazienki

armatura łazienkowaUmieszczone w tytule słowo „armatura” większości z nas kojarzy się z instalacją wodną i bateriami umieszczonymi w umywalkach wannach i kabinach prysznicowych. Armatura łazienkowa i wspomniane baterie występują obecnie w olbrzymiej ilości wersji. Producenci tych urządzeń tworzą co raz bardziej innowacyjne i nowoczesne rodzaje baterii. W ich ofertach znaleźć można baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe lub obecnie najnowsze – baterie samozamykające. Ostatni z wymienionych rodzajów jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Działa on w taki sposób, że otwarcie strumienia wody jest ograniczone czasowo. Otwarcie strumienia wody musi być wywołane przez ludzką ingerencję ale już jego zamknięcie odbywa się samoczynnie po upłynięciu kilkudziesięciu sekund. Z pewnością wiele osób spotkało się z tym rodzajem baterii w publicznych toaletach w galeriach handlowych lub dworcach. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporą ilość wody. Bardzo innowacyjnym rodzajem baterii umywalkowych i prysznicowych są te z wbudowanymi diodami LED, które podświetlają strumień wody na jakiś kolor. Dodatkowo wspomniane diody stosuje się do oświetlenia wody w wannach z hydromasażem. Takie połączenie wody ze światłem jest bardzo estetycznym rozwiązaniem.

Generalnie armatura do łazienek to jest bardzo obszerny temat. Dobranie odpowiednich baterii, umywalek, prysznica lub deszczownicy to najczęściej kwestia gustu. Ciężko doradzić kupno konkretnych modeli bo żeby  wszystko do siebie pasowało to trzeba mieć obraz całej łazienki.