Usługa regeneracji sprężarek klimatyzacji

W ciepłe a nawet upalne dni nic tak nie uszczęśliwia kierowców jak sprawna klimatyzacja samochodowa dająca kierującemu choć odrobinę komfortu z jazdy samochodem w tak trudnych warunkach. Powinniśmy dbać o to udogodnienie regularnie serwisując wszystkie podzespoły naszej klimatyzacji aby w razie potrzeby mogła uprzyjemnić nam dzień powiewem chłodnego i rześkiego powietrza.

Regeneracja sprężarek klimatyzacji

sprężarka klimatyzacji regeneracjaNajczęstszym urządzeniem w całym zespole urządzeń obsługujących klimatyzacje, które ulega awarii jest sprężarka klimatyzacji. Jest to spowodowane z reguły niedbalstwem użytkowników samochodów, którzy na czas nie napełniają układu chłodziwem, które zawiera w sobie odpowiednie domieszki substancji smarujących konserwujących wszystkie elementy układu klimatyzacji. Powoduje to sytuacje, w której bez odpowiedniego smarowania następuje zatarcie elementów sprężarki, co w konsekwencji prowadzi do jej unieruchomienia. Na szczęście w większości przypadków można takie urządzenia zregenerować. Jeżeli chodzi o takie urządzenie jak sprężarka klimatyzacji regeneracja jest nawet opłacalną opcją. Ceny nowych urządzeń wahają się pomiędzy tysiąc pięćset a kilka tysięcy złotych, natomiast regeneracja rzadko kiedy przekracza tysiąc, natomiast po dobrym jej przeprowadzeniu wiele elementów dostaje drugie życie i sprężarka będzie nam służyła jeszcze przez wiele lat. Sama regeneracja najczęściej polega na wymianie uszkodzonych elementów na nowe oryginalne albo zamienne części. Taki sposób jej przeprowadzenia sprawia, że dostajemy na nią dodatkową gwarancje przez wykonawcę regeneracji i możemy liczyć na dobre jej działanie przynajmniej w czasie jej trwania.

Najczęściej regenerowane sprężarki klimatyzacji dożywają swoich dni wraz z używanym samochodem i rzadko kiedy, co najwyżej przy ekstremalnie dużych przebiegach, dochodzi do jej ponownej regeneracji. Nie opłaca się tak naprawdę kupować nowego sprzętu, gdyż zapewni nam on prawdopodobnie podobną żywotność co części dobrze zregenerowane.