Wakacje w sklepie z upominkami

Kto z nas nie wydał fortuny na upominki z wakacji, szczególnie takich spędzanych z dziećmi. Kolorowy piasek zamknięty w szklanej ramce z Mielna czy Zakopanego, drewniany kogucik, szkatułka z muszelek lub długopis w kształcie ciupagi to coroczny „must have”, bez którego po prostu nie da się wrócić do domu.

Jak szukać dobrych sklepów z upominkami

sklep z upominkamiPamiątki z wakacji mają nam przypominać o miejscach które odwiedziliśmy, ludziach z którymi spędzaliśmy czas lub ciekawych przygodach jakie nas spotkały. Pamiątki nie muszą być pożyteczne ani szczególnie wyszukane ale dobrze jest jeżeli są w jakimś sensie niezwykłe. Co więcej, wcale nie muszą być kupione. Może to być wyjątkowy kamień czy muszla. Ważna jest nie jego cena czy uroda a wartość sentymentalna. Jeżeli jednak nie mieliśmy szczęścia znaleźć czegoś niezwykłego i chcemy kupić pamiątkę, musimy poszukać dobrego sklepu. Dobry sklep z upominkami to taki, w którym znajdziemy unikalne przedmioty związane tylko z tym konkretnym miejscem. Mogą to być wszelkiego rodzaju produkty regionalne od drewnianych zabawek po wycinanki ludowe lub przedmioty związane z historią danego miejsca . Ważne, żeby takie pamiątki były niepowtarzalne.  W poszukiwaniu oryginalnych pamiątek warto zwiedzić rzadziej uczęszczane uliczki z małymi sklepami pochowanymi w różnych zakamarkach. W takich miejscach najłatwiej znaleźć niespotykane upominki. Warto też sprawdzić, czy w okolicy nie wystawiają się regionalni twórcy ze swoimi pracami.

Niestety dzieciom trudno jest zrozumieć wartość takich oryginalnych pamiątek więc każdy z rodziców co roku choć raz przechodzi nieziemskie awantury przy budkach z tandetnymi gadżetami, wspólnymi dla wszystkich regionów kraju a różniących się jedynie napisanymi na nich nazwami miast. Warto zadbać o piękne wspomnienia z wakacji utrwalone w niecodziennej pamiątce.