Wysokie buty jeździeckie

 

Buty do profesjonalnej jazdy konnej są wzorowane na dawnych butach kawaleryjskich, i należą nie tylko do wygodnych, ale również reprezentacyjnych. Zawodnicy najbardziej prestiżowych zawodów dokładają więc wszelkich starań by doszlifować nie tylko swoje umiejętności jeździeckie, ale również i wyposażenie.

Najlepsze obuwie do profesjonalnej jazdy konnej

oficerki jeździeckieWysokie buty do jazdy konnej są bardzo zróżnicowane, aczkolwiek większość jeźdźców preferuje sprawdzony, stosowany od lat krój butów wzorowanych na wojskowym obuwiu do jazdy konnej. Współczesne kobiece oficerki jeździeckie są więc zazwyczaj bardzo proste pod względem wyglądu, aczkolwiek mają wiele udogodnień, zapożyczonych przede wszystkim z obuwia sportowego. Podeszwy owych butów są najczęściej bardzo sztywne, by pozwolić na swobodniejsze i pewniejsze manewrowanie wierzchowcem podczas jazdy, a dla wielu jeźdźców mogłyby być niewygodne, gdyby nie miękkie wypełnienie obuwia i wkładki amortyzujące, dzięki którym oficerki wydają się równie wygodne co buty do biegania. Naturalna skóra z jakiej są uszyte doskonale chroni przed wiatrem i jest odporna na wszelkie uszkodzenia, a zazwyczaj bywa pokrywana preparatami zabezpieczającymi skórę przed niszczeniem i nadmiernym wysychaniem. Obuwie tego typu różni się przede wszystkim krojem.

Najbardziej klasyczne, wojskowe buty są najczęściej spotykane w sklepach i salonach jeździeckich, aczkolwiek często można tam zobaczyć również buty wzorowane na zachodnich butach do jazdy konnej, jakie używane są ciągle od setek lat w niemal niezmienionej formie. Takie buty noszone są przede wszystkim przez entuzjastów amerykańskiego jeździectwa, oraz miłośników filmów o dzikim zachodzie, choć funkcjonalnością wcale nie odbiegają od typowych europejskich butów do jazdy konnej.