Zalety dresówki pętelki

 

Większość z nas ma w swojej szafie przynajmniej jeden komplet odzieży sportowej. Bluza, wygodne spodenki, sportowa sukienka lub spódnica. Większość kupujemy w sklepach i w Internecie, jednak obecnie wiele osób decyduje się na szycie – samodzielne lub zlecone profesjonalnej krawcowej. Dzięki temu zyskujemy niepowtarzalne modele ubrań, idealnie dopasowane do naszej sylwetki oraz z wybranego przez nas materiału.

Dresowa dzianina z pętelkami

dzianiana dresówka pętelkaOstatnimi czasy bardzo dużą popularność zdobywa dzianina dresowa zwana dresówką pętelką. Jej nazwa bierze się stąd, że spodnia część tkaniny jest cała usiana niewielkimi pętelkami. Na rynku znajdziemy dresówkę w stu procentach bawełnianą lub z dodatkiem włókien syntetycznych, np. elastanu. Niezależnie od rodzaju dzianina dresówka pętelka jest tkaniną niezwykle wygodną, niekrępującą ruchów, a przy tym oddychającą. Bawełna nadaje jej miękkości, natomiast elastan sprawia, że lekko się rozciąga i dopasowuje do ciała, również w trakcie poruszania się, np. jazdy rowerem lub gry w piłkę. Dresówka pętelka jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w przeróżnych wzorach. Dorośli mogą korzystać z tkanin gładkich lub zdobionych motywami roślinnymi, zwierzęcymi (np. panterka), albo melanży i moro. Natomiast dla dzieci producenci przygotowali barwne materiały zdobione postaciami z bajek, gwiazdkami, balonikami lub ulubionymi zwierzątkami. Wybór jest bardzo duży, a i ceny dresówki są zachęcające – zaczynają się w okolicach 30 zł za metr bieżący.

Dresówka pętelka jest bardzo wygodną i przyjemną w dotyku dzianiną. Możemy z niej szyć bluzy, bluzki, spodenki, sukienki i spódniczki. Nadaje się również na chusty, kominy oraz nakrycia głowy. Dobrze sprawdza się wiosną i jesienią, natomiast latem odzież z dresówki pętelki możemy nakładać w chłodniejsze wieczory.