Zalety stosowania biopaliw kominkowych

Coraz więcej się słyszy o zanieczyszczeniach powietrza pyłami zawieszonymi typu PM 2,5, benzo(a)piren oraz pyłem PM 10. Z tego właśnie powodu, producenci coraz bardziej skupiają się na tworzeniu urządzeń oraz systemów cieplnych, które są całkowicie ekologiczne i w żaden sposób nie wpływają negatywnie na środowisko.

Biopaliwo alternatywą do paliw złej jakości

biopaliwo do kominkaOstatnio coraz modniejsze stają się biokominki zasilane biopaliwem, które jest nie tylko ekologiczne, ale uzyskało również atesty i certyfikaty wydawane przez stowarzyszenia zajmujące się tematem bioenergii. Jednym z najbardziej polecanych płynów grzewczych jest biopaliwo do kominka, które powstało na bazie alkoholu etylowego wyprodukowanego w znacznej mierze z roślin. Dodatkowo, najnowsze odkrycia technologiczne pozwalają na produkcję takiego biopaliwa, które może być odwodnione nawet w 97%, co ma niemałe znaczenie przy wydajności spalania oraz – co za tym idzie – odczuwanych korzyści cieplnych i ekonomicznych. Kolejnym plusem stosowania biopaliw jest jego bezpieczeństwo, gdyż wydziela on nieznaczne ilości dwutlenku węgla (w ilości całkowicie bezpiecznej dla ludzkiego życia i zdrowia) oraz parę wodną, która nawilża pomieszczenie. Dodatkowo, biopaliwo jest całkowicie bezwonne oraz nie pozostawia żadnych śladów, dlatego podczas spalania nie jest wydzielany żaden zapach oraz zanieczyszczenia, dzięki czemu kominki są utrzymane w dużo lepszej jakości niż w przypadku stosowania innych paliw złej jakości.

Wybór biopaliwa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, gdyż jest nie tylko produktem o wysokiej wartości ekologicznej, ale również nie wydziela żadnego zapachu, dymu oraz nie pozostawia absolutnie żadnych zanieczyszczeń. Dodatkowo, jego walorem jest niezwykła wydajność, gdyż litr biopaliwa wystarcza średnio na sześć-siedem godzin spalania.