Zapach naszego domu

 

Każdy dom pachnie na swój sposób. Domy naszych dziadków kojarzymy z aromatem pysznego jedzenia i świeżo upieczonego ciasta. Dom rodzinny to perfumy naszej mamy i woda kolońska taty. Każde miejsce nam się z czymś kojarzy i często chcielibyśmy te zapachy odtworzyć.

Świece i woski zapachowe

yankee candle - zapachyCo prawda bardzo ciężko te zapachy wprowadzić do naszego domu, ale zawsze możemy spróbować poszukać czegoś podobnego. W takim wypadku warto rozejrzeć się za świecami zapachowymi. Dziś nie tylko znajdziemy świece o zapachu wanilii czy truskawki, jak to niegdyś bywało. Obecnie mamy dużo większy wybór. Przykładowo yankee candle – zapachy oferuje nam naprawdę różnorodne. Niektóre przywodzą nam na myśl eleganckie i drogie perfumy. Inne po odpaleniu pachną jak wyborne ciasto, które przed chwilą wyciągnęliśmy z piekarnika. Świece mają najróżniejsze zapachy, jednak nie trudno wybrać taką, która będzie trafiała w nasze gusta. Zawsze przy opisie takich świec mamy podane główne nuty zapachowe. One wskazują nam, czego po odpaleniu świecy możemy się spodziewać. Ceny takich świec i wosków są różne. Możemy niekiedy trafić na bardzo kuszące promocje. Szczególnie warto zamawiać przez internet, gdzie mamy ogromny wybór i wszystko bardzo klarownie opisane. Jeśli więc chcemy wprowadzić odrobinę zapachu do naszego wnętrza, taka świeca na pewno nam w tym pomoże. Warto przede wszystkim wypróbować taką opcję i samodzielnie stwierdzić, czy coś takiego w naszym domu się sprawdza. Na pewno jednak o wiele milej czyta się książkę, w pokoju wypełnionym zapachem róż i lata.

Zapach można zamknąć w małym słoiczku i uwolnić go po odpaleniu knota. Dla ludzi wieki temu coś niewyobrażalnego, obecnie zupełnie normalna rzecz. Skoro mamy możliwość skorzystania z tego typu udogodnienia, to warto wypróbować to w swoim domu.