Zastosowanie tlenoterapii w kosmetologii

W celu zapobiegania i eliminowania zmian związanych z wiekiem, które już się ujawniły, zaleca się tlenoterapię. Jest to metoda, która pozwala przyspieszyć wprowadzanie aktywnych leków do najgłębszych warstw naskórka poprzez zwiększenie ciśnienia parcjalnego tlenu. Działanie zabiegu polega na tym, że komórki naskórka – wierzchniej warstwy skóry – otrzymują tlen nie z krwi, ale bezpośrednio z powietrza.

Tlenoterapia i jej wpływ na cerę

tlenoterapia wrocławProwadzi to do zmiany właściwości błony komórkowej, w wyniku czego wzrasta jej przepuszczalność oraz zwiększa się wchłanialność substancji aktywnych preparatów kosmetycznych, które nawet po zabiegu długotrwale odżywiają i wzbogacają skórę. Ponadto po nasyceniu tlenem normalizuje się metabolizm, przyspiesza procesy regeneracji, przywraca zdrowy wygląd skóry. Wskazań do tlenoterapii jest sporo i można tu zaliczyć profilaktykę i leczenie trądziku, leczenie przebarwień, fotostarzenia, obrzęków i cieni pod oczami oraz nawilżenie i odmłodzenie skóry suchej i starzejącej się. Bardzo dużo zalet posiada tlenoterapia Wrocław ma klinikę, gdzie wykonuje się te zabiegi z pozytywnymi skutkami. Jest to brak uszkodzeń skóry i brak bólu, w przeciwieństwie do metod inwazyjnych, szybkie, trwałe wyniki, niezwykły komfort zabiegów. Zabiegi głęboko nawilżające i odmładzające eliminują wiotkość i suchość skóry, odświeżają ją i tonizują. W trakcie tlenoterapii konieczny jest dobór odpowiednich produktów kosmetycznych. Kosmetyki do pielęgnacji domowej powinny pochodzić z tej samej linii kosmetycznej. Podczas wykonywania zabiegów mających na celu leczenie fotostarzenia i przebarwień, wizyta w solarium jest przeciwwskazana.

Należy wspomnieć, że terapia tlenowa to także metoda leczenia niedotlenienia i niewydolności oddechowej, która polega na wdychaniu mieszaniny gazów o podwyższonym stężeniu tlenu. Lekarze stosują tlenoterapię jako główną metodę wspomagania oddychania u pacjentów z zakażeniem koronawirusem z początkowymi objawami niewydolności oddechowej i bezpiecznego oddychania.