Zestaw fajerwerków na koniec przyjęcia

Fajerwerki są nieodłącznym elementem wielu imprez nie tylko plenerowych. Zazwyczaj kojarzą nam się z sylwestrem i odpalaniem różnego rodzaju pirotechniki o północy. Producenci jednak coraz częściej zachęcają nas aby barwnym pokazem zakończyć chociażby imprezę urodzinową lub wesele.

Spektakularny zestaw fajerwerków

zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalaniaKiedyś pokazy pirotechniczne związane były z wyszkolonymi do tego ludźmi. Specjalnie przygotowywane i łączone metrami lontu rakiety i bomby cylindryczne wysyłane były do nieba. Dziś zestawy fajerwerków do samodzielnego odpalania są rzeczą którą, możemy kupić w każdym profesjonalnym sklepie z fajerwerkami. Dużo osób myśli, że zorganizowanie takiego pokazu skończy się wysokim mandatem. Jest to mylne myślenie. Jeśli pokaz wykonywany będzie z pirotechniki ogólnodostępnej dla każdego w sklepach i robiony jest na własny użytek nie potrzebujemy żadnego pozwolenia. Trzeba tylko zachować konkretne względy bezpieczeństwa czyli np zachowanie odpowiedniej odległości od wyrzutni odpalającej efekty. Takie zestawy występują w bardzo różnych przedziałach cenowych od bardzo tanich do takich sięgających nawet kilkaset złotych. Oczywiście im wyrzutnia droższa tym dłuższy jest czas pokazu oraz kaliber wystrzeliwanych ładunków. Najczęściej polecaną metodą jest kupno kilku średnich zestawów i połączenie ich jednym wspólnym lontem co wyeliminuje odpalanie, każdego zestawy po kolei, bądź próbę synchronicznego odpalenia i narażenia się na oparzenia lub poważniejsze urazy.

Tak więc jeśli chcemy w efektowny sposób urozmaicić lub zakończyć jakąś imprezę warto pomyśleć o zakupie takiego zestawów do samodzielnego odpalania. Są ona bardzo proste w obsłudze i nie wymagają profesjonalnego doświadczenia w odpalaniu pirotechniki. Należy tylko posługiwać się nimi zgodnie z instrukcją.